Desteapta-te, romane!
Bine ati venit pe forumul Romania Constienta!
Va rugam sa va logati sau sa va inscrieti!
Puteti vizita forumul dand click pe "Nu mai afisa"
Ca vizitator , puteti vizualiza postarile , insa nu veti putea deschide subiecte,raspunde la subiectele existente sau sa participati la sondajele forumului!
Dupa vizita, daca alegeti sa deveniti membru, aveti optiunea de inscriere si in pagina de portal (in partea stanga, precum si in lista orizontala pe care o gasiti imediat sub logo-ul forumului).
Veti primi un mail de confirmare prin care veti confirma optiunea dvs de a deveni membru.
Deasemenea, pe bara care se deruleaza gasiti link-uri spre "IMPORTANT" pe care va rugam sa il cititi cu atentie, "camera de chat", "formularul de contact" prin care ne puteti trimite sugestiile dvs in legatura cu forumul.Aceasta bara este vizibila pe toate paginile forumului.
Rugam firmele care doresc sa faca reclama sa acceseze in bara care se deruleaza sectiunea "IMPORTANT" sau forumul "Firmele romanesti se prezinta" pentru detalii de colaborare.
Inca o data "Bine ati venit".

Romania, Cluj, tehnician: In cautarea solutiilor de viitor.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

default Romania, Cluj, tehnician: In cautarea solutiilor de viitor.

Mesaj  Admin la data de 2010-01-15, 1:54 pm

Sunt o persoana normala din toate punctele de vedere.
Liceu, bacalaureat.....20 de ani de munca, liber profesionism sau business. Momentan fac de toate.
Am observat ca o conceptie gresit inteleasa, ca supravietuirea, te poate orienta spre o lupta zilnica cu greutatile vietii. Gresit inteleasa de ce? Atat timp cat raspunzi la provocarile vietii, incercand sa supravietuiesti......, nu ai vreme sa iti formulezi un obiectiv clar, astfel ca pe baza lui.......sa ALEGI provocarile pe care vrei sa le experimentezi, sa le cauti si sa te orientezi spre ele. Daca tot e sa supravietuiesti......macar sa o faci pe planul tau, nu pe ceea ce vine de la sine.
Am facut o gramada de meserii, de fapt mai bine zis, m-am dezvoltat in tot felul de directii:agricultura la tara,electronica(reparatii de televizoare si automatizari), am avut un minimagazin de peste viu, mecanica(lacatuserie si montaje de rafturi), grafica (aplicata pentru bannere, afise, poliplane, web), filmari sau programe muzicale la nunti, botezuri cu camera proprie, acum "forumez".
Am avut si o afacere proprie, cu o evolutie mult peste multumitor, montaje de rafturi industriale.....momentan ca urmare a unei "tzepe" financiare...pauza.
Familie.....aha....mare, trei baietzi si doua fete, sotia. Suntem toti in tara.
Cu ne merge? Sa spunem ca se poate mult mai bine!
Cu alte cuvinte m-am dezvoltat in cat mai multe directii......si am observat un fapt:
evolutia personala se realizeaza pe platforma societatii in care traim. Am incercat multe directii si tot mai sunt probleme, astfel ca devine clar: chiar daca depui eforturi foarte mari sansele de a trai decent, sunt mici.
Reiese clar de aici ca platforma societatii in care traim limiteaza, franeaza intr-o masura foarte mare. De ce? Deoarece este o platforma care tine prea mult cont de capacitatea financiara si tine prea putin cont de efortul depus, de implicare si de experienta.
Nu pot eu schimba platforma....asta e clar.
Dar pot face totusi ceva util......sa adun oamenii la un loc, pentru ca in primul rand sa invatam sa comunicam in asa fel incat sa ne intelegem, sa aflam ce stim sa facem, ce mai trebuie sa invatam si astfel sa ne gasim o directie pe care sa mergem, spre mai bine.
Spre rau tot mergem de la Decebal incoace.....!
Acest forum e materializarea dorintei mele si a unei echipe care incepe sa se formeze (de oameni inimosi) de a face ceva......!
Admin.

Admin
Admin

cetatenie : Romana
Sex : masculin Puncte : 14794
Data de inscriere : 05/01/2010
Varsta : 49
Localizare : Cluj Napoca

http://romania-constienta.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: