Desteapta-te, romane!
Bine ati venit pe forumul Romania Constienta!
Va rugam sa va logati sau sa va inscrieti!
Puteti vizita forumul dand click pe "Nu mai afisa"
Ca vizitator , puteti vizualiza postarile , insa nu veti putea deschide subiecte,raspunde la subiectele existente sau sa participati la sondajele forumului!
Dupa vizita, daca alegeti sa deveniti membru, aveti optiunea de inscriere si in pagina de portal (in partea stanga, precum si in lista orizontala pe care o gasiti imediat sub logo-ul forumului).
Veti primi un mail de confirmare prin care veti confirma optiunea dvs de a deveni membru.
Deasemenea, pe bara care se deruleaza gasiti link-uri spre "IMPORTANT" pe care va rugam sa il cititi cu atentie, "camera de chat", "formularul de contact" prin care ne puteti trimite sugestiile dvs in legatura cu forumul.Aceasta bara este vizibila pe toate paginile forumului.
Rugam firmele care doresc sa faca reclama sa acceseze in bara care se deruleaza sectiunea "IMPORTANT" sau forumul "Firmele romanesti se prezinta" pentru detalii de colaborare.
Inca o data "Bine ati venit".

Ciobanul, afaceristul si necazurile!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

default Ciobanul, afaceristul si necazurile!

Mesaj  Admin la data de 2010-01-19, 6:55 pm

Pe un varf de deal statea un cioban.
La un momet dat vede un om cu rucsac in spate venind catre el.
-Buna ziua bade!
-No, zua buna! Da ce faci mataluta singur pe dealurile astea, departe de oras?
-Ma plimb sa vad frumusetile tarii!
-Ma, io tat am vazut de astia ca tine p'aici, cica vad "frumusetile tarii", da io tat stau si ma uit si nu vad numa oile mele, dealuri cu copaci si munti. Io de cand pazasc oile p'aci n-am vazut nici o frumusete. Da, no, voi stiti mai bine ce cautati!.....Da de unde esti?
-De la oras!
-Aha! Si ce faci tu acolo la oras?
-Am o firma, fac afaceri!
-No, da amu cu criza asta cre ca ai o gramada de nacazuri, ca mai stiu eu pe fratemi-o, o zas ca-s o gramada de nacazuri. Io vad, ca am numa vreo doua si abia ma descurc, voi cum naiba va descurcati cu atatea?
-Acuma ca sa-ti explic te intreb ceva. Tu cand ai de mers cu oile prin padure, sunt acolo o multime de copaci, da?
-No bine dara, o gramada, ii greu si sa-i numeri, dara sa-i treci!
-Pai cam asa cum treci tu cu oile printre copaci, asa ocolesc si eu necazurile, le vad unde sunt si merg printre ele. Asa ca nu ma intreba ce si cum cu nacazurile, ca nu am experienta, eu am treaba cu spatiile de acces dintre necazuri. N-am timp de pierdut cu necazurile! Pana stau sa le numar, sa le analizez.....mai bine le depasesc.

Admin
Admin

cetatenie : Romana
Sex : masculin Puncte : 14469
Data de inscriere : 05/01/2010
Varsta : 49
Localizare : Cluj Napoca

http://romania-constienta.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum