Desteapta-te, romane!
Bine ati venit pe forumul Romania Constienta!
Va rugam sa va logati sau sa va inscrieti!
Puteti vizita forumul dand click pe "Nu mai afisa"
Ca vizitator , puteti vizualiza postarile , insa nu veti putea deschide subiecte,raspunde la subiectele existente sau sa participati la sondajele forumului!
Dupa vizita, daca alegeti sa deveniti membru, aveti optiunea de inscriere si in pagina de portal (in partea stanga, precum si in lista orizontala pe care o gasiti imediat sub logo-ul forumului).
Veti primi un mail de confirmare prin care veti confirma optiunea dvs de a deveni membru.
Deasemenea, pe bara care se deruleaza gasiti link-uri spre "IMPORTANT" pe care va rugam sa il cititi cu atentie, "camera de chat", "formularul de contact" prin care ne puteti trimite sugestiile dvs in legatura cu forumul.Aceasta bara este vizibila pe toate paginile forumului.
Rugam firmele care doresc sa faca reclama sa acceseze in bara care se deruleaza sectiunea "IMPORTANT" sau forumul "Firmele romanesti se prezinta" pentru detalii de colaborare.
Inca o data "Bine ati venit".

VREAU! Sa ma trezesc.......

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

default VREAU! Sa ma trezesc.......

Mesaj  Admin la data de 2010-01-22, 2:03 am

Vreau sa ma trezesc dimineata, spunand copiilor mei ca am visat urat.
Ca am visat o tara in care viitorul lor depinde de mostenirea de la Ceausescu, Iliescu, Basescu si altii.............
Vreau sa ma trezesc si sa spun ca am visat urat.
Ca am visat ca sunt incapabil sa fac ceva pentru ca ei sa experimenteze fericirea. Ca am visat ca asteptam sa mi se spuna ce vise pot sa am.
Ca am visat ca privesc fara curaj cum buzunarul meu, s-a largit din cauza mainilor politice, care l-au intors pe dos sa scoata ultima picatura de speranta.
Ca am visat ca asteptam rabdator sa treaca mandatul unui partid, sa vina urmatorul , si urmatorul, si urmatorul.....cautand ziua in care spun "acum e momentul meu", si ca apoi, in timpul momentului meu, mi-am dat seama ca trebuia sa astept urmatorul mandat.
Ca am visat ca asteptam ca ei, copii mei, sa aiba curajul , impinsi de suferinta, sa spuna NU, si sa faca ceva, ca sa imi pot indeplini macar o dorinta, de a-i vedea fericiti.
Ca am visat ca planurile mele de viitor se reduceau la metode si cai de a plati chiria, cheltuielile, gazul, apa si curentul.
Ca am visat ca situatia grea din tara mi-a ucis dorinta de a actiona, si mi-a hranit placerea de a savura dulcile scuze fara suport.
Ca am visat ca alegeam sa ma plang ca viata e grea si ca nu pot face nimic, in loc sa aleg sa fac ceva.....un pas cat de mic, chiar daca fara rezultat dar sa il fac.
Ca am visat foarte , foarte urat!
Tocmai de aceea :VREAU, sa ma trezesc................................!

Admin
Admin

cetatenie : Romana
Sex : masculin Puncte : 15064
Data de inscriere : 05/01/2010
Varsta : 49
Localizare : Cluj Napoca

http://romania-constienta.forumgratuit.ro

Sus In jos

default Re: VREAU! Sa ma trezesc.......

Mesaj  Camelya la data de 2010-01-24, 5:18 pm

mda...ar fi prea frumos ca sa fie adevarat, nu crezi?
Camelya
Colaborator local
Colaborator local

cetatenie : romana
Sex : feminin Puncte : 14506
Data de inscriere : 13/01/2010
Localizare : medias jud sibiu

Sus In jos

default Da de ce?

Mesaj  Admin la data de 2010-01-24, 5:52 pm

E normal sa fie bine.......spre foarte bine!
E anormal ca ceva sa mearga din rau in spre mai rau!

Admin
Admin

cetatenie : Romana
Sex : masculin Puncte : 15064
Data de inscriere : 05/01/2010
Varsta : 49
Localizare : Cluj Napoca

http://romania-constienta.forumgratuit.ro

Sus In jos

default Re: VREAU! Sa ma trezesc.......

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat