Desteapta-te, romane!
Bine ati venit pe forumul Romania Constienta!
Va rugam sa va logati sau sa va inscrieti!
Puteti vizita forumul dand click pe "Nu mai afisa"
Ca vizitator , puteti vizualiza postarile , insa nu veti putea deschide subiecte,raspunde la subiectele existente sau sa participati la sondajele forumului!
Dupa vizita, daca alegeti sa deveniti membru, aveti optiunea de inscriere si in pagina de portal (in partea stanga, precum si in lista orizontala pe care o gasiti imediat sub logo-ul forumului).
Veti primi un mail de confirmare prin care veti confirma optiunea dvs de a deveni membru.
Deasemenea, pe bara care se deruleaza gasiti link-uri spre "IMPORTANT" pe care va rugam sa il cititi cu atentie, "camera de chat", "formularul de contact" prin care ne puteti trimite sugestiile dvs in legatura cu forumul.Aceasta bara este vizibila pe toate paginile forumului.
Rugam firmele care doresc sa faca reclama sa acceseze in bara care se deruleaza sectiunea "IMPORTANT" sau forumul "Firmele romanesti se prezinta" pentru detalii de colaborare.
Inca o data "Bine ati venit".

Tu ....ce mai faci?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

default Tu ....ce mai faci?

Mesaj  Admin la data de 2010-01-29, 12:37 am

Spune-ne despre tine!
Stiu ca totul din jurul tau e miscare, stiu ca totul e interconectat, stiu ca totul face o imagine generala. Undeva in imaginea asta, esti tu. Nestiut, necunoscut, neinteles.
Nu spui nimanui cine esti, ce simti, ce stii, ce vrei sa inveti....ce ai reusit sau ce ai ratat.
Nu spui. Ai impresia ca esti singur.
Vreau sa intelegi ceva. Si eu sunt singur, si cel pe care il intalnesti pe strada e singur, si prietenii tai sunt singuri....toti suntem singuri.
Te implici in problemele tuturor, tocmai ca sa nu mai simti starea asta. Dar dincolo de acesta implicare te gasesti, gol si singur.
Ca noi toti!
Strigi cat poti de tare si te regasesti auzind zumzetul realitatii....si ecoul vocii tale. Fiecare fapta a ta, e un strigat, care incerca sa aduca din exterior macar un semnal adresat direct tie. Si parca acel semnal nu vine niciodata. Cei din jur le au pe ale lor...n-au timp sa auda strigatul tau, si daca il aud....este de neinteles pentru ei. Ei sunt in alte situatii, au alta experienta....nu inteleg pozitia, situatia, gandurile tale, visele tale, cautarea ta.
Am inteles zilele astea ca singuratatea este o parere...nu suntem singuri. Nu suntem neintelesi. Nu suntem pierduti undeva in realitate, nestiuti de nimeni.
Existam .....si se vede asta cu fiecare strigat, cu fiecare cuvant, idee, manifestare.
Am inteles asta atunci cand am scris pe un forum ceva pentru mine, inteles doar de mine, stiut doar de mine. Insa am scris.....ca si cum as fi scris doar pentru mine. N-am scris pentru binele planetei, a oamenilor, a prietenilor, a familiei, .....am scris doar pentru mine. Am recitit, intelegandu-ma,......ma intelegeam! Am inteles ca exista cineva caruia ii pasa cu adevarat de mine.....eu. Sunt eu si cu mine....nu sunt singur. Apoi dupa vreo doua zile am intrat sa mai adaug cate ceva la ceea ce am scris.....acolo, la locul meu unde ma asteptam eu.
Am privit o cifra, comentariile....era 0. Am inteles inca o data ca acolo ma stept doar eu. Apoi am mai analizat o cifra........numarul de vizitatori......135. Erau 135 de persoane care citisera sau doar trecusera peste ce am scris eu. Nu stiam cine sunt, ce vor, ce viseaza, ce cauta....necunoscuti....ca si mine. 135!!!!!!!!
135!!!!!!!!!
Deci 135 de persoane au citit ce am scris, 135 de persoane au fost atrase de subiectul meu, 135 de persoane au incercat sa ma descopere, sa ma inteleaga, sa afle si punctul meu de vedere.........poate ca nu au citit tot.....dar au fost pentru o secunda macar atrasi de ceea ce am scris despre mine. Poate ca li s-a parut prosteste ce am scris, poate a fost ceva deosebit, poate n-a insemnat nimic.......dar au fost 135, nevazuti, nestiuti, ca si mine! Au trecut fara sa lase comentarii , sau vreo alta urma a trecerii lor.
Dar asta imi spune ca asemeni mie mai sunt 135, si asemeni lor mai sunt cate 135x135 si asa mai departe..........
Am realizat atunci ca de fapt e doar o impresie ca sunt singur. Poate ca imi place sa fiu singur si nu stiu.....astept ca universul sa faca ceva ca eu sa ma simt util. Eu ce fac ca sa stie universul ca si eu exist, ca si eu am ganduri, planuri, emotii......CE FAC?
Scriu pe forum.......
Daca stau singur cu singuratatea mea stiu doar eu de mine......
Daca scriu despre mine, ma inteleg doar eu.....insa apar, uite 135 de persoane care afla de mine......fara ca eu sa strig, sa fac ceva decat o obisnuinta normala, discut cu mine.
Insa discut in scris......si astfel o mana de oameni afla ce discut cu mine......o mana de oameni ma cunosc mai bine decat multi din jurul meu, o mana de 135 de oameni.
Sunt undeva in universul acesta....135 de suflete singure care asculta un suflet singur in dialogul dintre el si el insusi.
Asadar....scriind am aflat ca nu sunt deloc singur. Ba pe desupra la urmatoarele intrari....cifra creste....marcand numarul de persoane care afla de existenta mea......
Sunt din ce in ce mai cunoscut.
Si ma bucur de asta....chiar daca nimenea nu stie.....eu stiu.....e doar o impresie ca sunt singur. E doar o impresie ca suntem singuri. Suntem noi toti impreuna cu noi toti.....doar ca avem nevoie de un loc unde sa le dam celorlalti ocazia sa afle de noi.

Deci:
Tu, cu tine vorbesc......ce mai faci?

Admin
Admin

cetatenie : Romana
Sex : masculin Puncte : 15064
Data de inscriere : 05/01/2010
Varsta : 49
Localizare : Cluj Napoca

http://romania-constienta.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus