Desteapta-te, romane!
Bine ati venit pe forumul Romania Constienta!
Va rugam sa va logati sau sa va inscrieti!
Puteti vizita forumul dand click pe "Nu mai afisa"
Ca vizitator , puteti vizualiza postarile , insa nu veti putea deschide subiecte,raspunde la subiectele existente sau sa participati la sondajele forumului!
Dupa vizita, daca alegeti sa deveniti membru, aveti optiunea de inscriere si in pagina de portal (in partea stanga, precum si in lista orizontala pe care o gasiti imediat sub logo-ul forumului).
Veti primi un mail de confirmare prin care veti confirma optiunea dvs de a deveni membru.
Deasemenea, pe bara care se deruleaza gasiti link-uri spre "IMPORTANT" pe care va rugam sa il cititi cu atentie, "camera de chat", "formularul de contact" prin care ne puteti trimite sugestiile dvs in legatura cu forumul.Aceasta bara este vizibila pe toate paginile forumului.
Rugam firmele care doresc sa faca reclama sa acceseze in bara care se deruleaza sectiunea "IMPORTANT" sau forumul "Firmele romanesti se prezinta" pentru detalii de colaborare.
Inca o data "Bine ati venit".

ALOE VERA,Sanatate potentiala!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

default ALOE VERA,Sanatate potentiala!

Mesaj  e_geamana la data de 2010-02-08, 9:01 am

ALOE VERA(ALOE ADEVARATA),este o planta aleasa din cele peste 200 de specii,
Criteriul de alegere fiind chiar continutul ei in substante active ,ea detinand peste 200.cele mai necesare organismului pentru o activitate normala din toate punctele de vedere.
Toti stim si toti spunem ca sanatatea este pe primul loc in vietile noastre da stim foarte bine ca de fapt in ordinea prioritatii este ultima, chiar sarim peste capitolul acesta luna de luna.
Ar trebui tinem cont de niste lucruri simple referitoare la sanatate care ar putea duce la schimbarea atitudinii noastre fata de problemele sanatatii noastre a fiecarui cetatean in parte si chiar a tuturor romanilor.
Stiind faptul ca sumele alocate pentru sistemul de sanatate sunt neindestulatoare ar trebui ca noi sa avem mai multa grija de sanatate.
Dumnezeu ne da sanatate dar poate datroita faptului ca o primim gratis, nu o pretuim la valoarea care o merita.Este o datorie majora ca fiecare sa faca tot ce poate ca sa o pastreze pentru toata viata.
Este foarte adevarat si toti stim asta"UN OM SANATOS ,ESTE UN OM PUTERNIC" si este un sprijin atat pentru el cat si pentru familia lui.
Dureros sau nu, un om bolnav incurca toate socotelile familiei si de multe ori moartea este ca o usurare pentru toti,ironia soartei,desigur.
Revenind la utilizarea aloe-i in mentinerea sanatatii ,ea constituie o hrana aproape
completa aduce mari beneficii organismului uman si nu numai, la animale si chiar la plante.
Ea se ocupa de partea sanatoasa a organismului intarind-o si ajutand-o sa rezolve problemele aparute.
Organismul intarit poate sa-si rezolve singur toate neregulile aparute,prin detoxifierea organismului,prin reglarea metabolismului,intarirea sistemului imunitar.
Sistemul imunitar, armata celulelor de aparare, are mare nevoie de trezire la viata. Slabirea lui continua este poarta principala de intrare a bolilor in organism, astfel, el nu are capacitatea de a contracara atacul acestora.
Eu ma pot considera un "produs" al produselor cu continut de aloe vera si alte extracte, dintre cele mai renumite pe plan national si international.
Vestea buna este ca nu sunt medicamente si tot o veste buna,ele pot fi consumate de la cea mai frageda varsta pana la cea mai mare si nu trebuie sa fii bolnav ca sa le folosesti. Chiar si cei sanatosi le pot folosi, ca sa se mentina sanatosi.
Obisnuiesc la fiecare intrare in iarna si iesire din iarna sa imi fortific organismul cu produse pe baza de aloe vera si suplimente nutritive, a caror rol in organism imi este cunoscut.
Datorita mai multor factori de mediu deranjati de noi oameni cu industrializarea cu utilizarea pesticidelor si a altor chimicale in agricultura, avem apa infestata,sol secatuit de mineralele vitale, aer poluat.
Ducandu-ne viata in acest mediu si adaugand stresul zilei, E-urile adaugate in alimentatia zilnica, eu cred, ca sunt suficiente argumente pentru a sta si a lua niste masuri urgente ,pentru a ne mentine sanatatea.
In prezent se face o vasta mediatizare in utilizarea suplimentelor nutritive si pe buna dreptate. Am prins fobie de atatea reclame, ca ne este greu sa mai ascultam ce se spune. Cunoscand faptul ca sanatatea noastra a romanilor, este cotata tot mai prost pe plan international, la fel si sistemul nostru sanitar,cred ca ar trebui sa fie un semnal de alarma pentru fiecare dintre noi.
Nu este de neglijat faptul ca copiii si tinerii si nu numai, folosesc pe scara larga alimente moderne de tip fast-food,cipsuri si alte asemenea produse.
Se vorbeste tot mai mult despre cresterea numarului obezilor,a bolnavilor de diabet,afectiuni in care se zice si se scrie, ca noi romanii, batem cateva recorduri.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
e_geamana

cetatenie : Romana
Sex : feminin Puncte : 14462
Data de inscriere : 16/01/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

default Aloe vera!

Mesaj  catyboy69 la data de 2010-02-08, 6:58 pm

Apreciem postarea dvs. Subiectul este interesant.
Ce ne interesaeza in plus fata de ce ati scris deja , este experienta dvs referitoare la utilizarea produselor pe baza de Aloe Vera.
Am auzit de sampon cu aloe, de detergent cu aloe, sapun cu aloe, suplimente nutritive etc. Care ar fi metoda prin care am putea face o selectie intre aceste produse si producatorii lor?
Sa nu ne intelegeti gresit, nu ne intereseaza firma, ne intereseaza cum faceti dvs o selectie cand vine vorba despre producatorii de produse cu Aloe Vera.
Eventuale detalii, despre firma produse, am inteles deja ca oferiti prin link-ul de la finalul expunerii dumneavoastra.
Va multumim ca respectati dorinta noastra de a va expune un punct de vedere si nu o reclama. Succes!
catyboy69
colaborator zonal
colaborator zonal

Sex : masculin Puncte : 14575
Data de inscriere : 07/01/2010
Localizare : Cluj Napoca
Citat preferat ! : Exista un singur obstacol de netrecut pe drumul spre un vis: alegerea de a renunta la el! !

Sus In jos

default Re: ALOE VERA,Sanatate potentiala!

Mesaj  e_geamana la data de 2010-02-08, 10:44 pm

Voi impartasi cu placere din experienta mea legata de utilizarea produselor ,care au la baza aloe vera.
Este adevarat ca eu am folosit o gama foarte mare de produse,mai intai din curiozitate,apoi pentru ca mi-am rezolvat niste probleme,mi-am intarit sistemul imunitar,nu mai sunt asa vulnerabila la schimbarile de temperatura si nu prind virozele si guturaiele sezonului.Am facut o detoxifiere mai detaliata care pe langa efectul de eliminare a toxinelor din organism a avut si un efect benefic asupra reglarii greutatii corporale.In aproximativ sase saptamani am scazut in greutate cu
14kg. Am slabit frumos fara sa simt slabirea organismului, asa cum am auzit ca se intampla dupa nenumarate diete de slabit care sunt incercate de diverse persoane.Inca ceva foarte important de precizat tot un efect de loc de neglijat este si reglarea metabolismului ceea ce face sa se mentina greutatea obtinuta, fara ca acesta sa creasca din nou.
Acest rezultat se datoreaza fapltului ca respectivele produse contin vitamine,minerale enzime,aminoacizi,intr-un cuvant tot ce-i trebuie unui organism ca sa poata functiona la parametri normali. Fata de medicamentele normale, aceste produse contin un munar mult mai mare de principii active, asociate echilibrat astfel incat se potenteaza unele pe altele, au actiune sinergica.
Facand comparatie cu un motor ,daca are administrat combustibil si uleiuri de calitate atunci functionarea lui este la parametri optimi.
Este adevarat ca pe piata in prezent se comercializeaza extrem de multe produse,
care, pentru a face impresie buna, mentioneaza ca au in compozitie aloe vera.
Alegerea celor mai bune este foarte simpla, cele care au concentratiea de aloe mare in continutul lor. La cele pe care am ales sa le folosesc, ingredientul principal este aloe vera, oncentratie care merge de la 30-99,75 pondere in continut. Deasemenea, tin cont de capacitatea acestor producatori de a cultiva acesta planta, de a asigura fluxul tehnologic cu utilaje de ultima gereratie. Se stie ca acesta planta se oxideaza foarte rapid....maxim patru ore de la recoltare, principiile active ale acesteia se altereaza. O firmulita fara capacitati foarte mari, cum ar fi terenuri si spatii de prelucrare, are putine sanse sa faca o procesare corecta a plantei, implicit a produselor. Deasemenea o firma care colaboreaza cu producatori particulari, care cultiva acesta planta, este putin probabil sa se incadreze in cele patru ore in care recolteaza, transporta si stopeaza degradarea plantei. Avizele internationale, avizele nationale, brevetele pe care le utilizeaza sunt deasemenea importante in alegerea sursei produselor pe baza de aloe vera.
Prelucrarea presupune multe etape si din acesta cauza pretul nu este tocmai mic, insa este un indiciu, care subliniaza cantitatea si calitatea plantei care se regaseste in produse.

Gama de produse este deja foarte vasta peste 200 produse cu uitlizare interioare si exterioara organismului, cu aceleasi efecte benefice.Cele pentru intretinerea igienei corporale sunt cu efecte foarte bune asupra parului si a pielii,curata si in acelasi timp hraneste si catifeleaza. Analizand implicatiile utilizarii acestor produse, dorinta este de a le folosi pe toate.
Cum se aleg totusi prousele care urmeaza sa le fomlosim? In primul rand o analiza a necesitatilor de mentinere a sanatatii si tineretii existente.
In al doi-lea rand pe langa acestea, produsele care asigura imbunatatirea sanatatii in zonele unde avem probleme.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
e_geamana

cetatenie : Romana
Sex : feminin Puncte : 14462
Data de inscriere : 16/01/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

default Re: ALOE VERA,Sanatate potentiala!

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum