Desteapta-te, romane!
Bine ati venit pe forumul Romania Constienta!
Va rugam sa va logati sau sa va inscrieti!
Puteti vizita forumul dand click pe "Nu mai afisa"
Ca vizitator , puteti vizualiza postarile , insa nu veti putea deschide subiecte,raspunde la subiectele existente sau sa participati la sondajele forumului!
Dupa vizita, daca alegeti sa deveniti membru, aveti optiunea de inscriere si in pagina de portal (in partea stanga, precum si in lista orizontala pe care o gasiti imediat sub logo-ul forumului).
Veti primi un mail de confirmare prin care veti confirma optiunea dvs de a deveni membru.
Deasemenea, pe bara care se deruleaza gasiti link-uri spre "IMPORTANT" pe care va rugam sa il cititi cu atentie, "camera de chat", "formularul de contact" prin care ne puteti trimite sugestiile dvs in legatura cu forumul.Aceasta bara este vizibila pe toate paginile forumului.
Rugam firmele care doresc sa faca reclama sa acceseze in bara care se deruleaza sectiunea "IMPORTANT" sau forumul "Firmele romanesti se prezinta" pentru detalii de colaborare.
Inca o data "Bine ati venit".

La multe raspundem din comoditate simplu....

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

default La multe raspundem din comoditate simplu....

Mesaj  Admin la data de 2010-02-12, 3:21 pm

Cum ajunge un parinte sa ia pentru bautura banii de la gura propiilor copii?

Nu cum este acel parinte.....ci cum a ajuns acolo, pentru ca majoritatea au fost mandrii la un moment dat de nasterea odraslelor lor.

Cum ajunge un copil sa fuga pe strazi?
Nu cum este acel copil acum ......ci cum a ajuns acolo, pentru ca majoritatea copiilor isi iubesc parintii.

Cum ajung oamenii pe strada?
Nu cum sunt acei oameni ......ci cum au ajuns pe strada, pentru ca orice om doreste o casa.

Cum ajung oamenii sa fure, sa ucida si sa violeze batrane?
Nu cum sunt acei oameni.......ci cum au ajuns in halul asta, pentru ca orice om doreste libertate si numai o perspectiva mai rea decat puscaria ii aduce in acesta stare.

Cum ajung oamenii sa se sinucida?
Nu cat de slabi sunt acei oameni ......ci la ce solicitari au fost supusi de vad o optiune mai buna in sinucidere.

Si multe alte intrebari la care raspundem simplu....asa sunt ei, demni de dispret.
Sa nu uitam insa ca la un moment dat multi dintre ei incercau din rasputeri sa supravietuiasca in conditii normale, lucrand si facandu-si planuri. Doar ca ei au cedat primii la solicitarile societatii. Ei sunt cei care ne dau semnalul de alarma: Incepe caderea!

Cum ii putem ajuta?
Raspundem simplu.....nu e treaba noastra, e a statului! Ei sunt exemplul clar cum e treaba statului.
Oare si Rastignitul ar raspunde la fel de simplu?

Admin
Admin

cetatenie : Romana
Sex : masculin Puncte : 14939
Data de inscriere : 05/01/2010
Varsta : 49
Localizare : Cluj Napoca

http://romania-constienta.forumgratuit.ro

Sus In jos

default Re: La multe raspundem din comoditate simplu....

Mesaj  Camelya la data de 2010-02-13, 11:16 pm

hellooooooo! ce mai faceti??? bine, sanatosi ? mi-a fost dor de voi...hihihihihi. acum sa trecem la lucruri serioase:

Cum ajunge un parinte sa ia pentru bautura banii de la gura propiilor copii???
ma gandesc ca prin ignoranta. odata ce devii dependent de un lucru nu te mai gandesti la cei din jurul tau ci doar sa iti faci rost, indiferent pe ce cai, de acel lucru care ti-a creat dependenta.
Cum ajunge un copil sa fuga pe strazi?
simplu....ceva la determinat sa faca acest lucru...poate mediul in care traieste acasa, poate e abuzat de catre parinti, frati , poate are impresia ca nimeni nu-l iubeste, ca nimanui nu ii pasa de el, pentru a fugi de acasa ar trebui sa fie un motiv bine intemeiat. fiecare copil isi iubeste parintii, dar oare fiecare parinte isi iubeste copilul???

Cum ajung oamenii pe strada?
chiar astazi ma gandeam la cei ce locuiesc pe strada, ce viata duc; pe frig, pe ploaie, ca e cald ca e rece ei stau afara cei mai multi au si copii mici. ma gandeam la ei in timp ce ma grabeam sa ajung acasa pentru ca era foarte frig, dar nu am gasit un raspuns logic... serios ca nu pot sa imi dau seama cum de accepta asa ceva. daca te uiti cu atentie, cel putin la noi in oras, sunt barbati tineri, apti de munca care ar putea sa isi gaseasca ceva de lucru..orice...dar sa aiba un venit cat de cat, ca de lucru este numai sa vrei, sunt femei la fel...apte de munca, tinere, dar de cat sa isi gaseasca ceva de lucru sa aiba macar bani de o chirie , cum o fi ea dar macar e un acoperis pt copii lor ,pt ca toti au cate un copil ce il taraie dupa ei, sa le asigure un trai mai bun, de cat sa faca toate acestea ei mai bine cersesc si din banii aceia isi cumpara bautura si tigari sau cine stie ce alte minuni. eu nu pot sa ii inteleg, pe bune?? in loc sa se gandeasca la copiii lor ca au nevoie de mancare, un pat si caldura, scoala, haine si papuci...mai bine ii invata pe copii sa fure, sa injure si alte porcarii. sa nu imi spui ca oamenii astia isi doresc un acoperis deasupra capului ca eu nu o mai cred.
Camelya
Colaborator local
Colaborator local

cetatenie : romana
Sex : feminin Puncte : 14381
Data de inscriere : 13/01/2010
Localizare : medias jud sibiu

Sus In jos

Mesaj  Camelya la data de 2010-02-13, 11:27 pm

` continuare`
Cum ajung oamenii sa fure, sa ucida si sa violeze batrane?
Hmmmm....astia sunt bolnavi mintal au ar face orice sa ajunga in centru atentiei ( ma refer la violat batrane). daca toti isi doresc sa fie liberi si nu inchisi in celula pt urmatorii 20-30 de ani, de mai fac asemenea prostii??? sa gandeasca de doua or iainte sa actioneze...eu nu le plang de mila astora! absolut de loc . fiecare face cat il duce capul.
Cum ajung oamenii sa se sinucida?
Offf...aici mai prins...chiar oare cum ajung oamenii sa se sinucida??? nu le e rusine? cum de au atata curaj? nu se gandesc la cei ce raman in urma lor? intrebari fara raspuns asai? eu cel putin asa le vad. nu cred ca exista o problema care sa nu poata fi macar ameliorata daca nu rezolvata pe deplin. e adevarat ca la greu multi spunem : " m-as impusca", " as vrea sa mor odata" si tot prosti deastea dar eu sincer nu as avea curaj sa ma sinucid.

si in incheiere oae toti au cedat solicitarilor statului? oare au incercat macar sa reziste, sa faca fata?
noi spunem ca nu e problema noastra ci a statului dar cine e statul daca nu noi?
Camelya
Colaborator local
Colaborator local

cetatenie : romana
Sex : feminin Puncte : 14381
Data de inscriere : 13/01/2010
Localizare : medias jud sibiu

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum